راهنمای نصب موزاییک های سنگامیک

خریدار محترم

با سلام

از اینکه موزاییک اتوماتیک سنگامیک یزد را انتخاب کرده اید بسیار مفتخر و سپاسگزاریم. خواهشمندیم بمنظور حصول کیفیت، ماندگاری و استحکام هر چه بیشتر محصول، موارد زیر را در هنگام نصب رعایت فرمایید.

1- از ایجاد تراکم کافی در زیرسازی محل نصب بویژه در فضاهای باز از طریق کوبیدن زمین، اجرای شفته یا بتن مگر، اطمینان حاصل کنید.

2- قبل از شروع به کار حتماً موزاییک ها را به مدت 2 روز زنجاب کنید. این کار سبب چسبندگی بهتر موزاییک به ملات می شود.

3- در فضاهای بیرونی یا کف ساختمانها یک لایه 5 سانتی متری شن بریزید. این کار سبب می گردد که مواد آلی موجود در خاک همراه با رطوبت موجود در آن، به سطح منتقل نشود و تغییر رنگی در حاشیه محصول بوجود نیاید.

4- به دلیل تنش های حرارتی و انقباض و انبساط موزاییک، در صورتی که آن را در فضای باز استفاده می کنید، در نظر گرفتن درز میلیمتری مابین هر دو موزاییک یا بصورت شبکه 2.5 تا 3 متری با درز انبساط 2سانتی متری الزامی است. در نظر داشته باشید که در فصول گرم سال عدم وجود درز انبساط باعث خرد شدن لبه ها یا کنده شدن موزاییک از سطح می شود.

5- بهترین ملات مصرفی برای فرش کردن موزاییکهای دولایه(30 میلی متری)، ماسه شسته با دانه هایی به قطر حداکثر 5 میلی متر و عیار 300 کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب است.

در زمان فرش کردن با محصولات تک لایه(17 میلی متری)، لازم است زیرسازی مطابق آنچه درمورد سرامیک یا کاشی انجام میگیرد، صورت پذیرد و سپس از ملات نرم متشکل از پودر سنگ یا ماسه شسته الک شده همراه با عیار حداقل 400 کیلوگرم سیمان در یک متر مکعب ملات، استفاده شود. علاوه بر آن بهتر است به ملات مطابق دستورالعمل ها چسب بتن اضافه کنید یا از چسب هایی که در بازار برای چسباندن کاشی یا سرامیک موجود است مصرف نمایید.

لازم به تاکید است که عدم توجه به موارد ذکر شده می تواند منجر به جدا شدن موزاییکهای تک لایه از ملات زیرین(به سبب جذب آب سطحی بسیار کم این نوع موزایییک) و در نهایت لق شدن یا شکستن آنها شود.

6- توجه داشته باشید که از موزاییک های تک لایه (به دلیل تاثیرات سوء انبساط حرارتی بر آنها) در فضاهای باز و محوطه های بیرونی استفاده نفرمایید.

7- در هنگام دوغاب دهی محصولات طرحدار (حیاطی)، دقت فرمایید که دوغاب به هیچ وجه در داخل شیارها نفوذ نکند، چرا که این امر سبب پر شدن شیار و خدشه دار شدن ظاهر و زیبایی کار می گردد.برای دوغاب دهی می توانید از تجهیزات دستی با نازل باریک استفاده کنید.

8- دقت فرمایید در صورتی که از زمان تولید محصول کمتر از یک ماه گذشته است، حتماً پس از نصب و بمنظور افزایش استحکام، نسبت به تامین رطوبت کافی اقدام نمایید.

9- از زیبایی کار خود با کاربرد معدود موزاییکهایی که ممکن است به هر دلیل آسیب دیده یا معیوب باشند، نکاهید.با سپاس فراوان         

واحد فروش شرکت موزاییک اتوماتیک سنگامیک یزد