انواع روش های تولید موزاییک و تفاوتهایشان

9

پیش از ورود ماشین آلات پرس تمام اتوماتیک و بعدها ساخت مشابه داخلی آنها، موزاییک در کشور به روش دستی و ویبره¬ای تولید می¬شده است، هرچند در حال حاضر نیز این سیستم تولید در بسیاری از مناطق همچنان پابرجاست و تعداد بسیار معدود و انگشت شماری کارخانه با فرایند تولید تمام اتوماتیک در ایران به فعالیت مشغولند.بیشتر بخوانید

مزایای استفاده از موزاییک

image4

اگرچه برای مدتها استفاده از موزاییک در دکوراسیون داخلی منازل و ساختمانها کمرنگ و با تنزل جایگاه مواجه شده بود اما امروزه با توجه به تنوع مواد اولیه و افزودینهای بتن، مجددا به صحنه رقابت با سایر مصالح ساختمانی مشابه بازگشته است.

بیشتر بخوانید

موزاییک به عنوان مصالح ساختمانی

22

موزاییک یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی است که در اروپا و بخصوص آلمان و ایتالیا بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. موزاییک کفپوشی است متراکم، در حقیقت نوعی بتن است که تراکم خود را یا از طریق فشار پرس یا بواسطه ی ویبره به دست می‌آورد و از ترکیب سیمان، سنگ‌های دانه بندی شده، پودر سنگ و آب و در پاره های مواقع رنگ همچنین ماسه در ابعاد و طرحهای گوناگون تولید می‌شود.

موزاییکها بلحاظ کاربرد، به دو دسته تقسیم می شوند: داخلی و بیرونی

موزاییکهای بیرونی را می توان در کف و حتی نمای ساختمانها به کاربرد و از طرح و رنگهای متنوع آن بسته به نوع فضا بهره جست. این دسته از محصولات هم به شکل پولیش شده و هم با سطحی رستیک و سیمانی قابل تولید هستند.

بیشتر بخوانید

واژه موزاییک به چه معناست؟

Mosaic_69

واژۀ موزائیک به معنی نقش یا تصویری است که از چیدن تکه های کوچک رنگی سنگ، شیشه، سرامیک، کاشی و … در کنار یکدیگر تشکیل می گردد. حتی می توان از تکه های کاغذ و یا هر چیز دیگری استفاده نمود. شیشه های رنگی و سنگها در گذشته بیشترین استفاده را داشته اند و امروزه می توان علاوه بر آنها از سرامیک، کاشی و مواد جدیدی که تحت نام های مختلف به همین منظور تولید می شوند استفاده کرد.

بیشتر بخوانید